10 důvodů, proč zvolit fazety na křivé zuby

října 4 2023

Vylepřete svůj úsměv s fazetami

Mít světlý a krásný úsměv je něco, co všichni chceme. Ale někdy nepomáhají ani pravidelné návštěvy zubaře ani zářivá bílá zubní pasta. Ať už máte zakřivené zuby nebo nejsou v ideálním stavu, moje rada pro vás je, že rozvažujete o fazetách na zuby. Fazety jsou tenké plátky porcelánu, které se přilepí na přední stranu zubu a mohou viditelně vylepšit vzhled vašeho úsměvu.

Možná si nyní říkáte: "Eliško, ale já mám strach z zubaře!" Takže vězte, že i můj Ondřej dlouhé roky otálel s návštěvou zubaře. Ale pak se odhodlal a zvolil řešení v podobě fazet. A víte co? Jeho úsměv je nyní zářivější než kdy předtím. Chci s vámi sdílet 10 důvodů, proč jsou fazety na křivé zuby skvělou volbou, které jsem objevila z naší rodinné zkušenosti.

Fazety napraví mnoho vad úsměvu

Prvním důvodem, proč zvolit fazety, je jejich účinnost. Mohou napravit mnohé estetické vady zubů jako jsou křivky, prasklinky, skvrny či nežádoucí mezery. Pokud jste nespokojeni se svým úsměvem, je velká pravděpodobnost, že fazety mohou být řešením vašeho problému.

Široká paleta možností, které fazety nabízí, mi připomíná když jsem začínala s blogováním. Bylo to obtížné, ale pak jsem objevila, kolik možností mi to skýtá. Navíc, jako matka dvou dívek, Báry a Kláry, vím, jak je důležité být vůči sobě soucitná a dělat to, co nás dělá šťastnými. A pro někoho to může znamenat získání zářivého úsměvu díky fazetám.

Rychlý a bezbolestný proces

Druhým důvodem je rychlost a bezbolestnost procesu. Fazety se obvykle dají nasadit během dvou až tří návštěv zubaře. A co je nejlepší? Práce na vašich zubech probíhá bez jakékoliv bolesti! Pravda, někdy může být nutné mírné broušení zubu, ale je to minimální a u většiny pacientů to nezpůsobuje žádné nepohodlí.

Znáte to, jak někdy na děti čekáme, až dokážou něco udělat samy? A pak přijde moment, kdy pochopíte, že to může trvat hodně dlouho. Co kdybychom měli tak rychlý řešení i pro takovéto situace jako jsou fazety pro zuby?

Vynikající dlouhodobé výsledky

Třetí důvodem pro volbu fazet je jejich dlouhodobý účinek. Fazety obvykle vydrží 10 až 15 let, nebo dokonce déle, pokud je dobře pečujete. To znamená pravidelné čištění zubů a udržování dobré ústní hygieny. Jak by někdy řekla naše Klára: "Mami, to je ale dlouho!" Ano, Kláro, v životě dítěte to opravdu je dlouho!

Tip: Pokud má pozorujete změny u svých fazet, určitě neotálejte s kontaktováním svého zubaře. Ochraňte svůj jasný úsměv s pravidelnými kontrolami.

Respektují přirozený vzhled

Nouzovým důvodem pro volbu fazet je, že respektují přirozený vzhled vašich zubů. Fazety jsou tenké a průhledné, takže přirozený vzhled vašich zubů zůstává zachován. Průhlednost fazet také přizpůsobuje barvu vašeho zubu, takže se není třeba obávat nápadných rozdílů.

To je jako když se naše Bára učí malovat. Když maluje portrét, snaží se zachovat přirozený vzhled osoby. Protože, jak říká: "Každý člověk je jedinečný a to je to, co ho dělá krásným."

Odolnost vůči skvrnám

Pátým důvodem pro volbu fazet je jejich odolnost vůči skvrnám. Fazety jsou vyrobeny z porcelánu, který je odolný vůči skvrnám. To znamená, že i když milujete kávu, červené víno nebo jiné potraviny a nápoje, které mohou zuby zabarvit, váš úsměv zůstane bílý a zářivý. Takže neptejte se, jestli si můžete dát tu další šálku kávy. Já vím, že chcete, a teď můžete bez obav!

Méně invazivní než jiné metody

Šestým důvodem je, že fazety jsou méně invazivní než jiné metody. Například korunky vyžadují větší broušení zubů a jsou tedy více invazivní pro zuby. Fazety naopak vyžadují jen minimální broušení, a tak chrání zubní sklovinu.

Teď už byste měli mít dostatek důkazů, proč jsou fazety skvělou volbou pro téměř každého. Pokud jste tedy nespokojeni se svým úsměvem, proč to nezměnit? Jste to jen vy, kdo může udělat první krok. A já věřím, že budete spokojeni s výsledkem tak, jako můj milý Ondřej.

Napsat komentář