Čím vyplachovat ústa?

září 9 2023

Čím vyplachovat ústa?

Jistě jste nespočetkrát slyšela, že vyplachování úst je základem dobré ústní hygieny. Ale pravda je v tom, že ne každý ví, čím by měl ústa vyplachovat, ani jak často by to měl dělat. A to je důvod, proč jsem se rozhodla toto téma prozkoumat a napsat o něm tento článek. Věřte mi, že jsem se v této oblasti pozdržela déle, než jsem původně plánovala!

Stačí opravdu pouze voda?

Sedím v obývacím pokoji, pijeme kávu a rozmlouváme o ústní hygieně. Zaměstnanec ústní hygieny mi nedávno řekl, že vyplachování úst vodou po každém jídle je jedním z nejlepších způsobů, jak se vyhnout zubnímu kazu a problémům s dásněmi. Ale je to pravda? Přestože je voda základem, sama o sobě možná na odstranění bakterií v ústech nebude stačit. Je třeba ji kombinovat s jinými ústními vodami, které pomáhají bojovat proti zubnímu kazu a problémům s dásněmi.

Ústní vody - jaké existují druhy a jak je používat?

Ústní vody jsou po zubním kartáčku druhým nejdůležitějším nástrojem, pokud chcete udržet své ústa zdravá. Existuje mnoho druhů ústních vod, vaše volba by měla záviset na vašich individuálních potřebách. Například pokud máte citlivé dásně, měli byste zvážit použití ústní vody s antiseptickými vlastnostmi. Pokud se potýkáte s halitózou (zápach z úst), může být účinnější ústní voda s chutí oxidačního činidla. Ideální je, vybrat takovou, která obsahuje fluorid, protože fluorid pomáhá chránit zuby před kazem. Důležité je také vědět jak správně ústní vodu používat. Ideálním časem je po kartáčování zubů a před spaním. Ale pozor, po použití byste měli počkat alespoň 30 minut, než si dáte něco k jídlu nebo k pití.

Domácí ústní vody - seznamte se s mými oblíbenými

Někdy se mi prostě nechce jít do obchodu a kupovat další láhev ústní vody. Místo toho si raději připravím vlastní doma. Jedním z mých oblíbených receptů je směs polovičního množství ořechového oleje a polovičního množství kokosového oleje. Tento domácí ústní kloktadlo je úžasné pro odstraňování bakterií a rozšiřování svěžího dechu. Pokud hledáte něco, co vám podepře zdraví dásní, zkuste skořicový čaj s pár kapkami éterického oleje z čajovníku. Kromě toho jsem před pár lety objevila ústní vodu ze zeleného čaje, která je účinná pro snižování zánětu dásní.

Závěrečné myšlenky na téma ústní hygieny

Jak vidíte, ústní hygiena je mnohem více než jen kartáček na zuby a pasta. Ústní voda hraje klíčovou roli v udržování zdraví našich úst. Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv variantu, zabudujte ji do svého denního režimu. A tak jako já, můžete také experimentovat s domácími ústními vodami. Věřte mi, že pokud budete mít zdravé ústa, budete se cítit o mnoho lépe a bude to mít pozitivní dopad na celé vaše zdraví. Tak přeji v brzké době úspěšné experimentování!

Napsat komentář