Zubní fazety: Jaké jsou možnosti financování?

listopadu 7 2023

Zubní fazety: Co to vlastně jsou?

Zubní fazety jsou malé, tenké kusy porcelánu, které jsou připevněny přímo na zuby za účelem zlepšení vzhledu úsměvu. Ve své podstatě jsou to malé "obaly" pro zuby, které mění jejich tvar, barvu a velikost. Nesmírně oblíbené jsou zejména u hollywoodských hvězd, které díky nim mohou mít dokonalý úsměv bez jediné skvrnky. Ale než se rozhodneme pro zubní fazety, musíme vzít v úvahu, že se jedná o celoživotní záležitost a také to není levný závod. Jako otec dvou dětí, Jakuba a Elišky, a majitel psa Maxe, to dobře vím, rodinný rozpočet je nutno důkladně plánovat.

Financování zubních fasety: Jak na to?

Není pochyb o tom, že zubní fasety jsou považovány za kosmetický zákrok, a tudíž jej nekryjí zdravotní pojišťovny. To znamená, že budeme muset platit z vlastní kapsy. Naštěstí ale existují různé možnosti financování, které nám mohou pomoci uhradit vysoké náklady na fasety.

Zdravotní úvěry

Možná to ani nevíte, ale existují speciální úvěry, určené jen a jen na zdravotní účily, tedy včetně úpravy zubů. Jedná se o rychlé a flexibilní řešení, které nám umožní získat peníze na zubní fasety bez zbytečného odkladu. Výše řádkového úvěru se může velmi lišit v závislosti na našem kreditním skóre a finančních podmínkách, takže je důležité pečlivě si prostudovat podmínky, než se pro tuto cestu rozhodneme. Vzpomínám si, jak se mi jednou podařilo úspěšně jednat o úvěru na veterinární léčbu našeho psa Maxe, takže je to určitě možnost.

Zálohy na stavební spoření

Stavební spoření vám může poskytnout flexibilní financování zubních fasety. Výhodou tohoto typu financování je, že můžete využít svých stávajících úspor, aniž byste museli sahat po úpcích nebo zdravotních úvěrech. Tyto peníze můžete následně vrátit zpět do svého stavebního spoření podle svého tempa a bez nutnosti platit úroky.

Úspory na penzi

Ačkoliv si to mnozí z nás neuvědomují, penzijní úspory mohou být využity také na financování zdravotní péče. Jde o flexibilní možnost, která nám umožňuje udržet naše finance pod kontrolou a zároveň může zdroje využít na nákup zubních fasety. Ovšem opět platí, že pečlivě si prostudujte podmínky, než se pro tuto variantu rozhodnete. Nechtějete přece přijít o své odložené peníze do důchodového věku.

Plán na splátky přímo u zubaře

Některé zubní ordinace nabízí svým klientům možnost financování na splátky přímo ve své klinice. To znamená, že můžete zaplatit za své zubní fasety postupně, v průběhu několika měsíců nebo dokonce let. Je to velmi pohodlné a flexibilní řešení, které nám pomáhá lépe zvládnout finanční výdaje spojené s fasety..

V závěru

Podle mého názoru je tedy možné si zubní fasety pořídit se správným finančním plánováním. Rozhodně to ale není cesta pro každého. Já třeba se sám rozhodl pro stavební spoření při financování fasety, protože mi poskytovalo největší flexibility a nejmenší riziko. A s jejich výsledkem jsem velmi spokojený, teď jako mám dokonalý úsměv, tak mi leckdo závidí. Takže pokud uvažujete o zubních fasety, určitě se zamyslete nad všemi možnostmi financování a najděte tu, která je pro vás nejvhodnější.

Napsat komentář